BZX84C4V3S-7 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 11.675
Datasheet
Zener Diode Array 2 Independent 4.3 V 200 mW ±6% SOT-363
BZX84C4V3S-7
DigiKey Part Number
BZX84C4V3SDITR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX84C4V3S-7
Description
DIODE ZENER ARRAY 4.3V SOT-363
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
BZX84C4V3S-7 Models
Category
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms
Manufacturer
Diodes Incorporated
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 1 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Configuration
2 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
4.3 V
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Tolerance
±6%
Supplier Device Package
SOT-363
Power - Max
200 mW