BZX84C39TS-7-F is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Zener Diode Array 3 Independent 39 V 200 mW ±6% SOT-363
BZX84C39TS-7-F
DigiKey Part Number
BZX84C39TS-7-F-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX84C39TS-7-F
Description
DIODE ZENER ARRAY 39V SOT-363
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
BZX84C39TS-7-F Models
Category
Impedance (Max) (Zzt)
130 Ohms
Manufacturer
Diodes Incorporated
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 27.3 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Configuration
3 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
39 V
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Tolerance
±6%
Supplier Device Package
SOT-363
Power - Max
200 mW