BZT52C5V6S-7-F is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Direct
onsemi
onsemi
Similar
Panjit International Inc.
SMC Diode Solutions
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Comchip Technology
Comchip Technology
Diotec Semiconductor
Zener Diode 5.6 V 200 mW ±7% Surface Mount SOD-323