BZT52C33S-7-F
DigiKey Part Number
BZT52C33S-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZT52C33S-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
BZT52C33S-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52C33S-7-F
Description
DIODE ZENER 33V 200MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 33 V 200 mW ±6% Surface Mount SOD-323
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BZT52C33S-7-F Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 23.1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Tolerance
±6%
Supplier Device Package
SOD-323
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms