Image for AP7370-33Y-13-EVM is not available
AP7370-33Y-13-EVM
DigiKey Part Number
31-AP7370-33Y-13-EVM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP7370-33Y-13-EVM
Description
EVAL BOARD FOR AP7370
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
AP7370 - 1 - Single Channels per IC Positive Fixed Linear Voltage Regulator Evaluation Board
Category
Current - Output
500mA
Manufacturer
Diodes Incorporated
Voltage - Input
3.2V ~ 18V
Packaging
Box
Regulator Type
Positive Fixed
Part Status
Active
Contents
Board(s)
Channels per IC
1 - Single
Utilized IC / Part
AP7370
Voltage - Output
3.3V