XB3-24Z8ST Front
XB3-24Z8ST Back
XB3-24Z8ST
DigiKey Part Number
602-2189-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XB3-24Z8ST
Description
RF TXRX MOD 802.15.4RPSMA TH
Detailed Description
802.15.4 Zigbee® Transceiver Module 2.4GHz Antenna Not Included, RP-SMA Through Hole
Antenna Type
Antenna Not Included, RP-SMA
Voltage - Supply
2.1V ~ 3.6V
RF Family/Standard
Current - Receiving
15mA
Protocol
Current - Transmitting
135mA
Mounting Type
Through Hole
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C