VFD17AMS23ANSAA
DigiKey Part Number
2039-VFD17AMS23ANSAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VFD17AMS23ANSAA
Description
VFD-MS300, 5HP 3.7KW 230V 17A HD
Detailed Description
Variable Frequency Drive 17A 3700 W Chassis Mount
Category
Current - Output
17A
Wattage - Load
3700 W
Series
Voltage - Supply
230VAC
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C