VFD11AMS21AFSHA
DigiKey Part Number
VFD11AMS21AFSHA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VFD11AMS21AFSHA
Description
VFD-MS300, 3HP 2.2KW 230V 11A HD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Variable Frequency Drive 11A 2200 W Chassis Mount
Category
Current - Output
11A
Wattage - Load
2200 W
Series
Voltage - Supply
230VAC
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C