BR300W400
DigiKey Part Number
BR300W400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BR300W400
Description
RESISTOR 300W 400 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Braking Resistor 400Ohm, 300W
Category
Accessory Type
Braking Resistor
Manufacturer
Delta Electronics/Industrial Automation
Specifications
400Ohm, 300W