BR1K2W008
DigiKey Part Number
BR1K2W008-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BR1K2W008
Description
RESISTOR 1200W 8 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Braking Resistor 8Ohm, 1.2kW
Category
Accessory Type
Braking Resistor
Manufacturer
Delta Electronics/Industrial Automation
Specifications
8Ohm, 1.2kW