2200/24VI-100
DigiKey Part Number
2200/24VI-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2200/24VI-100
Description
HOOK-UP STRND 24AWG VIOLET
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 7/32 Violet 600V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.045" (1.14mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Series
Length
100.0' (30.5m)
Packaging
Spool
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C