T38430190 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for T38430190 is not available
T38430190
DigiKey Part Number
364-T38430190-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T38430190
Description
CONN BARRIER STRP 19CIRC 0.375"
Detailed Description
19 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector Screws
Bottom Termination
Quick Connect (0.110"), Insulated
Number of Circuits
19
Number of Wire Entries
19
Pitch
0.375" (9.53mm)
Operating Temperature
105°C
Current Rating (Amps)
20A
Voltage Rating
300V