TBDR-11-15-GY
TBDR-11-15-GY
TBDR-11-15-GY
DigiKey Part Number
2223-TBDR-11-15-GY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TBDR-11-15-GY
Description
1.5 MM WIRE SIZE, UL94 V-0, GRAY
Detailed Description
Terminal Block Connector 4 Position Feed Through Gray 14-26 AWG
EDA/CAD Models
TBDR-11-15-GY Models
Category
Current - IEC
16 A
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Voltage - IEC
500V
Series
Current - UL
15 A
Packaging
Box
Voltage - UL
300V
Wire Gauge or Range - AWG
14-26 AWG
Type
Feed Through
Wire Gauge or Range - mm²
0.2-1.5mm²
Number of Positions
4
Color
Gray
Number of Levels
2
Terminal - Width
3.5mm
Stripping Length
8mm ~ 10mm