767163472GP is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
CTS Resistor Products
In Stock: 0
Datasheet
4.7k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
767163472GP
DigiKey Part Number
767-163-R4.7KP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
767163472GP
Description
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 16SOIC
Detailed Description
Power Per Element
200mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tube
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Circuit Type
Isolated
Package / Case
16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Resistance (Ohms)
4.7k
Size / Dimension
0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.093" (2.36mm)