767161121GPTR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
120 Ohm ±2% 100mW Power Per Element Bussed 15 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
767161121GPTR13
DigiKey Part Number
767161121GPTR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
767161121GPTR13
Description
RES ARRAY 15 RES 120 OHM 16SOIC
Detailed Description
Power Per Element
100mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Resistance (Ohms)
120
Size / Dimension
0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.093" (2.36mm)