CB3LV-5I-33M333000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
33.333 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CB3LV-5I-33M333000
DigiKey Part Number
110-CB3LV-5I-33M333000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CB3LV-5I-33M333000
Description
XTAL OSC XO 33.3330MHZ HCMOS TTL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CB3LV-5I-33M333000 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
40mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)