445A32G14M31818 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Similar
Similar
14.31818 MHz ±30ppm Crystal 30pF 50 Ohms 2-SMD, No Lead
445A32G14M31818
DigiKey Part Number
445A32G14M31818-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
445A32G14M31818
Description
CRYSTAL 14.31818MHZ 30PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
30pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
14.31818 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)