GNR20DCZL | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 966-GNR20DCZL-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GNR20DCZL |
Description | SSR RELAY SPST-NO 20A 24-280V |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Module |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GNR20DCZL Models |
Category | Voltage - Input 4 ~ 32VDC |
Mfr | Voltage - Load 24 V ~ 280 V |
Series | Load Current 20 A |
Packaging Box | Termination Style Screw Terminal |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 80°C |