Image for GN025DSRL is not available
GN025DSRL
DigiKey Part Number
966-GN025DSRL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GN025DSRL
Description
SSR RELAY 3PST-NO 25A 24-510V
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) 3PST-NO (3 Form A) Module
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GN025DSRL Models
Category
Voltage - Input
12 ~ 30VDC
Mfr
Voltage - Load
24 V ~ 510 V
Series
Load Current
25 A
Packaging
Box
Termination Style
Screw Terminal
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C