MCM500VKIT2
DigiKey Part Number
338-1358-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCM500VKIT2
Description
CAP KIT MICA 10PF-1000PF 50PCS
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mica Capacitor Kit 10pF ~ 1000pF 500V Surface Mount 50 Pieces (10 Values - 5 Each)
Category
Mounting Type
Surface Mount
Manufacturer
Cornell Dubilier Knowles
Voltage - Rated
500V
Series
Tolerance
±5%
Packaging
Case
Applications
RF, Microwave, High Frequency
Part Status
Active
Quantity
50 Pieces (10 Values - 5 Each)
Kit Type
Mica
Packages Included
Non-Standard SMD
Capacitance Range
10pF ~ 1000pF