MC22FD681J-F
DigiKey Part Number
338-1346-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC22FD681J-F
Description
CAP MICA 680PF 5% 500V 2220
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 pF Mica Capacitor 500 V 2220 (5750 Metric)
Category
Dielectric Material
Mica
Manufacturer
Cornell Dubilier Knowles
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Bulk
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Part Status
Active
Features
RF, High Q, Low Loss
Capacitance
680 pF
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
500 V