HZA226M063X16T-F
DigiKey Part Number
338-HZA226M063X16T-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
338-HZA226M063X16T-FCT-ND - Cut Tape (CT)
338-HZA226M063X16T-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HZA226M063X16T-F
Description
CAP ALUM HYBRID 22UF 20% 63V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 80mOhm 10000 Hrs @ 105°C
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HZA226M063X16T-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Manufacturer
Cornell Dubilier Knowles
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Automotive, Bypass, Decoupling
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ripple Current @ Low Frequency
150 mA @ 120 Hz
Part Status
Active
Ripple Current @ High Frequency
1.5 A @ 100 kHz
Type
Hybrid
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Capacitance
22 µF
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Voltage - Rated
63 V
Mounting Type
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm
Package / Case
Radial, Can - SMD
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C