HZA226M035C12T-F
DigiKey Part Number
338-HZA226M035C12T-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
338-HZA226M035C12T-FCT-ND - Cut Tape (CT)
338-HZA226M035C12T-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HZA226M035C12T-F
Description
CAP ALUM HYBRID 22UF 20% 35V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 100mOhm 10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Manufacturer
Cornell Dubilier Knowles
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Automotive, Bypass, Decoupling
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ripple Current @ Low Frequency
90 mA @ 120 Hz
Part Status
Active
Ripple Current @ High Frequency
900 mA @ 100 kHz
Type
Hybrid
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Capacitance
22 µF
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Voltage - Rated
35 V
Mounting Type
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Package / Case
Radial, Can - SMD
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C