CMR03F391GOYR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
390 pF Mica Capacitor 50 V Radial
CMR03F391GOYR
DigiKey Part Number
CMR03F391GOYR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR03F391GOYR
Description
CAP MICA 390PF 50V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.118" (3.00mm)
Capacitance
390 pF
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.272" L x 0.189" W (6.90mm x 4.80mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.252" (6.40mm)