CMR03E470GOCM is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
47 pF Mica Capacitor 300 V Radial
CMR03E470GOCM
DigiKey Part Number
CMR03E470GOCM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR03E470GOCM
Description
CAP MICA 47PF 300V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.118" (3.00mm)
Capacitance
47 pF
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.272" L x 0.130" W (6.90mm x 3.30mm)
Voltage - Rated
300 V
Height - Seated (Max)
0.201" (5.10mm)