AHA106M25C12T-F
DigiKey Part Number
338-AHA106M25C12T-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
338-AHA106M25C12T-FCT-ND - Cut Tape (CT)
338-AHA106M25C12T-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AHA106M25C12T-F
Description
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD
Customer Reference
Detailed Description
10 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 23.2Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ripple Current @ Low Frequency
28 mA @ 120 Hz
Part Status
Not For New Designs
Ripple Current @ High Frequency
47.6 mA @ 10 kHz
Capacitance
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)
Voltage - Rated
25 V
Surface Mount Land Size
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
23.2Ohm @ 120Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C