504M02QA220 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 1.705
Datasheet
RC EMI Filter 1st Order Low Pass 1 Channel R = 220Ohms, C = 0.5µF Radial
What are EMI Filters?
504M02QA220
DigiKey Part Number
338-2577-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
504M02QA220
Description
FILTER RC 220 OHMS/0.5UF TH
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Values
R = 220Ohms, C = 0.5µF
Manufacturer
Cornell Dubilier Knowles
ESD Protection
No
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Voltage - Rated
200V
Type
Low Pass
Mounting Type
Through Hole
Filter Order
1st
Package / Case
Radial
Technology
RC
Size / Dimension
1.079" L x 0.370" W (27.40mm x 9.40mm)
Number of Channels
1
Height
0.642" (16.30mm)