Image for 381LX223M025J452 is not available
381LX223M025J452
DigiKey Part Number
381LX223M025J452-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
381LX223M025J452
Description
CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP TH
Detailed Description
22000 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 26mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
4.3 A @ 120 Hz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Capacitance
Size / Dimension
0.984" Dia (25.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
1.850" (47.00mm)
Voltage - Rated
25 V
Mounting Type
ESR (Equivalent Series Resistance)
26mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C