225P22394XD3
DigiKey Part Number
338-3454-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
225P22394XD3
Description
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF Film Capacitor 200V 400V Polyester Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
225P22394XD3 Models
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.799" L x 0.311" W (20.30mm x 7.90mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.579" (14.70mm)
Tolerance
±10%
Termination
PC Pins
Voltage Rating - AC
200V
Lead Spacing
0.375" (9.52mm)
Voltage Rating - DC
400V