184333J400RCA-F is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Similar
TDK
TDK
Parametric Equivalent
0.033 µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Metallized Radial
184333J400RCA-F
DigiKey Part Number
184333J400RCA-F-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
184333J400RCA-F
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
184333J400RCA-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
200V
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
400V