W6280-6SG-P-528
DigiKey Part Number
468-W6280-6SG-P-528-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W6280-6SG-P-528
Description
CONN PLUG FMALE 6POS GOLD CRIMP
Detailed Description
6 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Number of Positions
6
Cable Opening
0.260" ~ 0.280" (6.60mm ~ 7.11mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C