W6280-4PG-P-528 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Conxall/Switchcraft
In Stock: 0
4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
Mini-Con-X® Insta-Click™
W6280-4PG-P-528
DigiKey Part Number
468-W6280-4PG-P-528-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W6280-4PG-P-528
Description
CONN PLUG MALE 4POS GOLD CRIMP
Detailed Description
Number of Positions
4
Cable Opening
0.260" ~ 0.280" (6.60mm ~ 7.11mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C