W5280-8PG-P-528 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
8 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
W5280-8PG-P-528
DigiKey Part Number
468-W5280-8PG-P-528-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W5280-8PG-P-528
Description
MULTI-CON-X INSTA-CLICK INLINE 8
Detailed Description
Number of Positions
8
Cable Opening
0.280" ~ 0.290" (7.11mm ~ 7.37mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C