V803-100.0M
DigiKey Part Number
CW740-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V803-100.0M
Description
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz VCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±15ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±50ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
30mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)