T604-010.0M
DigiKey Part Number
CW769TR-ND - Tape & Reel (TR)
CW769CT-ND - Cut Tape (CT)
CW769DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T604-010.0M
Description
XTAL OSC VCTCXO 10.0000MHZ LVCMO
Detailed Description
10 MHz VCTCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
Voltage - Supply
3.3V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
6mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)