P143-125.0M
DigiKey Part Number
CW587-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P143-125.0M
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
90mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)