DOCSC022F-030.72M
DigiKey Part Number
CW936TR-ND - Tape & Reel (TR)
CW936CT-ND - Cut Tape (CT)
CW936DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DOCSC022F-030.72M
Description
XTAL OSC OCXO 30.7200MHZ LVCMOS
Detailed Description
30.72 MHz OCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±20ppb
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.555" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.335" (8.51mm)