D75A-012.8M
DigiKey Part Number
CW649TR-ND - Tape & Reel (TR)
CW649CT-ND - Cut Tape (CT)
CW649DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D75A-012.8M
Description
XTAL OSC TCXO 12.8000MHZ LVCMOS
Detailed Description
12.8 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
Voltage - Supply
3.3V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
6mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)