CS-023E-114.285M
DigiKey Part Number
CW812-2-ND - Tape & Reel (TR)
CW812-1-ND - Cut Tape (CT)
CW812-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS-023E-114.285M
Description
CRYSTAL 114.2850MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
114.285 MHz ±20ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
3rd Overtone
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
114.285 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm