TEA80-S1S1-S72
DigiKey Part Number
2210-TEA80-S1S1-S72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TEA80-S1S1-S72
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 6'
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 4.95mm OD Coaxial Cable 72.0" (1.8m) 6.0'
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
ConductRF
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Series
Cable Type
4.95mm OD Coaxial Cable
Packaging
Bulk
Cable Impedance
50 Ohms
Part Status
Active
Connector Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Frequency - Max
18 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Features
Shielded
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C