LSA28-S11M-S24
DigiKey Part Number
2210-LSA28-S11M-S24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSA28-S11M-S24
Description
COAX CBL MMCX TO SMA 24"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MMCX to SMA 0.085" Flexible Cable 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
ConductRF
Length
24.00" (609.60mm)
Series
Cable Type
0.085" Flexible Cable
Packaging
Bulk
Cable Impedance
50 Ohms
Part Status
Active
Connector Impedance
50 Ohms
Style
MMCX to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMCX Plug
Frequency - Max
6 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Features
Shielded
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C