CZRU52C4V7
DigiKey Part Number
641-1028-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1028-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1028-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRU52C4V7
Description
DIODE ZENER 4.7V 150MW SOD523F
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 4.7 V 150 mW ±5% Surface Mount 0603/SOD-523F
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CZRU52C4V7 Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 2 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0603/SOD-523F
Power - Max
150 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
78 Ohms