BZX84C43CC-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Central Semiconductor Corp
In Stock: 0
Zener Diode 43 V 350 mW ±6.98% Surface Mount SOT-23-3
BZX84C43CC-HF
DigiKey Part Number
641-BZX84C43CC-HFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX84C43CC-HF
Description
DIODE ZENER 43V 350MW SOT23
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 30.1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 A
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance
±6.98%
Supplier Device Package
SOT-23-3
Power - Max
350 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
150 Ohms