BZX84C10CC-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Good-Ark Semiconductor
In Stock: 5.337
Datasheet
Parametric Equivalent
Good-Ark Semiconductor
In Stock: 7.756
Datasheet
Zener Diode 10 V 350 mW ±6% Surface Mount SOT-23-3
BZX84C10CC-HF
DigiKey Part Number
641-BZX84C10CC-HFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX84C10CC-HF
Description
DIODE ZENER 10V 350MW SOT23
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 nA @ 7 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 A
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance
±6%
Supplier Device Package
SOT-23-3
Power - Max
350 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms