ATV15C360JB-HF
DigiKey Part Number
641-1585-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1585-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1585-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATV15C360JB-HF
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB
Detailed Description
58.1V Clamp 25.82A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
EDA/CAD Models
ATV15C360JB-HF Models
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.1V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25.82A