VSEB0430H-R68MC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VSEB0430H-R68MC |
Description | FIXED IND 0.68UH 15A 6.3 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.68 µH Shielded Molded Inductor 15 A 6.3mOhm Max 2-SMD Molded Inductors, Automotive Grade Power Inductors |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VSEB0430H-R68MC Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 6.3mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 170°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Package / Case 2-SMD |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 0430 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm) |
Current - Saturation (Isat) 11A | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |