VSAB1770-820M
DigiKey Part Number
4044-VSAB1770-820MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-VSAB1770-820MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-VSAB1770-820MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VSAB1770-820M
Description
FIXED IND 82UH 4.7A 105 MOHM SMD
Detailed Description
82 µH Shielded Molded Inductor 4.7 A 105mOhm Max 2-SMD
EDA/CAD Models
VSAB1770-820M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
4.7A
DC Resistance (DCR)
105mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.691" L x 0.667" W (17.55mm x 16.95mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.283" (7.20mm)