540-14-4-WH-0250F
DigiKey Part Number
CN591-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
540-14-4-WH-0250F
Description
CABLE 4COND 14AWG WHITE 250'
Customer Reference
Detailed Description
4 Conductor Multi-Conductor Cable White 14 AWG 250.0' (76.2m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.315" (8.00mm)
Number of Conductors
4
Jacket (Insulation) Thickness
0.0354" (0.900mm)