540-12-4-WH-0250F
DigiKey Part Number
CN590-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
540-12-4-WH-0250F
Description
CABLE 4COND 12AWG WHITE 250'
Customer Reference
Detailed Description
4 Conductor Multi-Conductor Cable White 12 AWG 250.0' (76.2m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.354" (8.99mm)
Number of Conductors
4
Jacket (Insulation) Thickness
0.0240" (0.610mm)