540-12-2-WH-0250F
DigiKey Part Number
CN586-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
540-12-2-WH-0250F
Description
CABLE 2COND 12AWG WHITE 250'
Customer Reference
Detailed Description
2 Conductor Multi-Conductor Cable White 12 AWG 250.0' (76.2m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.307" (7.80mm)
Packaging
Spool
Length
250.0' (76.2m)
Part Status
Obsolete
Jacket Color
White
Cable Type
Usage
Commercial Audio
Number of Conductors
2
Jacket (Insulation) Thickness
0.0276" (0.700mm)